4 dyzelinių variklių priežiūros patarimai

Turint dyzelinį automobilį, labai svarbu jį teisingai prižiūrėti. Ypač jei dažnai juo naudojatės, vežate didelį kiekį daiktų. Esminis šios transporto priemonės dalykas, kuriam reikėtų skirti daugiausiai dėmesio yra variklis. Automobilio apžiūrai puikus pasirinkimas – dyzelinių variklių remontas Kaune.  Atvykus į šį miestą, dėl techninių gedimų, visuomet gausite reikiamus atsakymus. Visgi, naudinga žinoti tam tikrus patarimus, kurie gali sumažinti gedimų skaičių.

1. Palaikykite švarą

Pirmasis neatsiejamas dalykas – švaros palaikymas variklyje. Purvas, esantis variklio aplinkoje, gali labai nesudėtingai patekti į svarbius komponentus, kurie privalo būti švarūs. Nešvarumai variklyje gali lemti trumpesnį jo veikimo laiką. Tad labiausiai atkreipkite dėmesį į tris vietas, kuriose švara yra be galo svarbi: alyva, kuras, oras. Jei pastebėjote nemažą kiekį susikaupusių nešvarumų, nedelsiant juos išvalykite.

2. Stebėkite savo aušinimo skystį

Dyzelinio variklio aušinimo skystis yra vienas iš daugiausiai priežiūros reikalaujantis aspektas. Taip yra dėl to, kadangi šis skystis po kurio laiko tampa rūgštesnis. Kuo ilgesnį laiką aušinimo skystis paliekamas būti rūgštus, tuo didesnį tikimybė, kad bus paveikti kitos sistemos dalys, tokios kaip radiatorius.  Todėl skirkite laiko jo patikrinimui. Taip užkirsite kelią galimiems aušinimo sistemos gedimams. Vis dėlto, jei jau susidūrėte su galimais gedimais, dyzelinių variklių remontas Kaune gali padėti su šiais nemalonumais susitvarkyti (daugiau informacijos galite rasti čia: www.salvis.lt/servisas).

3. Kuro filtro keitimas

Svarbu atkreipti dėmesį ir į kuro filtrus. Juos rekomenduojama keisti kas 40-60 tūkstančių kilometrų. Be to, naudinga žinoti, kad naujesniuose transporto priemonėse bus du kuro filtrai: pagrindinis ir antrinis. Jeigu norite, kad jie veiktų optimaliai, keiskite juos taip dažnai, kaip rekomenduoja gamintojas. Taip pat, juos reikėtų keisti tuo pačiu metu.

4. Oro filtrų patikrinimas

Norint, jog variklis veiktų kuo efektyviau, reikalinga patikrinti oro filtrus. Jeigu šie yra nešvarūs ar susidėvėję – pakeiskite. Oro filtrų švara labai priklauso nuo aplinkos, kurioje gyvenate. Kaip pavyzdys, jei jums dažnai tenka važinėti žvyruotu keliu, šiai detalei skirkite didesnį dėmesį. Jų pasikeitimui puikiai tinka – dyzelinių variklių remontas Kaune.

Taigi, naudojantis šiais patarimais, su variklių gedimais turėtumėte susidurti kur kas rečiau.