5 patarimai apie automobilius pradedantiesiems vairuotojams

Naujai „iškeptiems“ vairuotojams stresą gali kelti ne tik eismas kelyje, tačiau ir su automobiliu susiję dalykai. Nors naujieji vairuotojai gauna nemažą žinių bagažą vairavimo mokyklose, tačiau apie patį automobillį čia yra kalbama palyginus mažai. O ir gavus teises, gautos žinios neretai paprasčiausiai išgaruoja iš galvos. Tad štai keletas patarimų, ką privalu prisiminti naujiesiems vairuotojams.

Atidumas pilant kurą

 

Yra būtina būti atidiems ir nesupainioti kuro. Ši netikėta klaida gali pasitaikyti ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgametę patirtį turintiems vairuotojams neseniai pakeitusiems automobilį iš benzininio į dyzelinį ir atvirkščiai.

 

Iš įpročio vietoj dyzelino įpylus benzino stipriai pakenksite automobiliui.  Pavyzdžiui. vienas iš galimų gedimų, dyzelinėse mašinose – purkštukai. Tad gali tekti ieškotis  patikimų specialistų, kuriems nesvetimas dyzelinių purkštukų remontas Kaune arba kituose Lietuvos miestuose. Kaip informuojama https://www.salvis.lt/purkstuku-remontas servise atliekamas purkštukų remontas, atsižvelgiant į kiekvieno atskiros technikos gamintojo rekomendacijas.

 

Atkreipti dėmesį į padangas

 

Svarbu nepamiršti, jog ant tos pačios ašies padangos turi būti to pačio dydžio ir protektoriaus rašto bei vienodo nusidevėjimo laipsnio. Be to, žiemą protektoriaus gylis turi siekti ne mažiau 1,6mm., o vasarą ne mažiau 3mm.

 

Atsirinkti specialistus, turinčius ilgametę patirtį

 

Nepatartina vežti tvarkyti automobilio į pirmą pasitaikiusią vietą. Juk blogas specialistas gali pridaryti dar didesnės žalos automobiliui. Jei neturite pakankamai žinių – jums padės kiti žmonės.

 

Galima informacijos ieškoti socialinio tinklo „Facebook” grupėse apie mašinas. Tarkime, paklausus kur, pavyzdžiui, yra patikimiausias dyzelinių purkštukų remontas Kaune ar Vilniuje  tikrai atsiras žmonių, kurie nuoširdžiai pasidalins specialistų kontaktais.

 

Prižiūrėti automobilių žibintus

 

Jei pastebėjote, jog automobilio žibintai apsinešę purvu, dulkėmis, o žiemos metu dar ir druskomis, kuriomis yra barstomi keliai – svarbu juos nuvalyti. Nešvarūs žibintai skleidžia silpnesnę šviesą, kas akivaizdžiai pablogina motomumą kelyje. O jeigu žibintai po ilgesnio naudojimo tapo pageltusiais ar matiniais, šiuos reikėtų nupoliruoti.

 

Laiku pastebėti į automobilio problemas

 

Prižiūrėti savo automobilį, laiku pastebėti ir sutvarkyti gedimus yra būtina. Užleistos ir pamirštos problemos gali progresuoti ir taip dar stipriau pakenkti automobiliui. Pradedantysis vairuotojas tikriausiai net nenumanys ar sugedo kuro siurblys, ar reikalingas dyzelinių purkštukų remontas Kaune ar kituose didmiesčiuose. Patiems atrasti gedimą kartais gali būti sunku, todėl patartina kreiptis į specialistus.

 

Šių patarimų privalu laikytis kiekvienam neseniai pradėjusiam vairuoti asmeniui. Trumpai tariant, svarbiausia išlikti atidiems bei nepamiršti rūpintis automobiliu ir viskas klostysis gerai!