Anglų kalba ir įdomūs faktai apie ją

Įdomu, kokia kalba kalbėtų pasaulis, jei nebūtų anglų kalbos? Iš tiesų, juk anglų kalba yra tokia populiari, kad yra bene plačiausiai paplitusi visame pasaulyje. Ir nors kiekvienas mokomės anglų kalbos, apie ją nežinome labai daug. Štai vienas iš faktų – anglų kalboje kas maždaug 100 minučių sukuriamas naujas žodis. Tai gyviausia ir bene aktyviausiai tobulėjanti kalba.

Kaip mokytis anglų kalbos?

Dažnai galima išgirsti, kad anglų kalba yra viena lengviausių išmokstamų pasaulio kalbų ir tikrai lengvesnė nei mūsiškė – lietuvių. Tačiau būna ir tokių, kuriems įveikti anglų kalbos gramatiką pagal įprastą mokymo strategiją, naudojamą vidurinėje mokykloje, atrodo tiesiog neįmanoma. Klaidos nuolat seka iš paskos ir mažina motyvaciją bandyti dar kartą.

Šiuolaikiniai kalbų mokymo metodai įtraukia į strategiją ir žaidimą. Tad šiandien siūloma ne tik skaityti knygas originalo kalba ar žiūrėti filmus neįgarsintus gimtąja kalba, bet ir stengtis žvelgti į kalbos mokymąsi linksmiau ir žaismingiau. Anglų kalbos mokymasis Sih kalbų mokykloje taip pat paremtas panašia strategija. Siekiama ne versti iškalti žodžius ir įrašyti teisingas raides, bet daugiau bendrauti ir skverbtis į kalbos gilumą per žaidimą. Mokymasis neturi būti kankinama ir varginanti veikla. Ji turi teikti džiaugsmą. Pabandykite į viską žvelgti iš kitos pusės.

Keli faktai apie anglų kalbą

Kad mokymasis būtų linksmesnis ir įdomesnis, pateikiame kelis smagius ir tikrai įdomius faktus apie šią kalbą:

  • Ar žinojote, kad dažniausiai angliškuose žodžiuose pasitaikanti raidė yra e?
  • Taip pat turbūt nepastebėjote, bet angliški žodžiai S raide prasideda daug dažniau nei kitomis raidėmis.
  • Galūnė –gry būdinga tik dviems angliškiems žodžiams – hungry ir angry.
  • Manoma, kad įprastas anglakalbis žmogus žino vos 50 000 angliškų žodžių iš dviejų milijardų, užrašytų Oksfordo žodyne.
  • Žodžiui who jau daugiau nei 20 000 metų. Tai seniausias angliškas žodis.
  • Minėjome, kad dažniausiai pasitaikanti raidė angliškuose žodžiuose yra E. Visgi, rašytojas E. V. Wright sugebėjo parašyti novelę, kurioje per visus 50 000 žodžių nebuvo nei vieno žodžio, kuris turėtų šią raidę.

Anglų kalbos mokymasis Sih mokykloje gali būti įdomus ir skatinantis atrasti. Šios kalbų mokyklos kursuose galite sužinoti dar daugiau įvairių faktų ne tik apie anglų kalbą, bet ir kitas pasaulio kalbas. Juk papildant žinias kitomis kalbos įvairenybėmis, ne tik gramatikos taisyklės, mokytis tampa daug įdomiau ar ne?