Automobilių akumuliatorių tipai

Jei norite išbandyti vieną iš daugybės įvairių rinkoje esančių automobilių akumuliatorių rūšių, galite rinktis iš daugybės skirtingų variantų. Rinkoje yra daug dizainų ir tipų, o Jūsų pasirinkimas galiausiai priklausys nuo Jūsų poreikių. Tokie dalykai kaip variklio dydis, akumuliatoriaus technologija, alkūninio veleno stiprumas ir rezervinė galia nulems galutinį sprendimą. Sužinoti daugiau informacijos apie juos yra patikimiausias būdas priimti pagrįstą sprendimą, kai ateis metas svarstyti apie jų įsigijimą. Taigi, kokie akumuliatoriai (kaina dažniausia jų gera), paplitę rinkoje.

 

Gilaus iškrovimo

 

Tai – vieni įdomesnių rinkoje parduodamų tipų. Palyginus su įprastinėmis jie išsiskiria, nes turi papildomą galią ir užtikrina geresnį našumą. Gilaus iškrovimo akumuliatoriai paprastinai geriau tinka jūrinėms transporto priemonėms ir golfo vežimėliams, tačiau jos naudojamos ir automobiliuose kaip starteris.

 

Jie yra puikus pasirinkimas esant šaltam klimatui, kai reikia didesnės veleno sukimosi jėgos, o varikliui užvesti reikia daugiau laiko.

 

Reguliuojami vožtuvais

 

Dar kitaip žinomi kaip „VRLA“, tai yra sandarūs, visiškai neaptarnaujami akumuliatoriai. Kaina jų stebėtinai padori, todėl įsigyti ir išbandyti ją gali daugelis. Jie suprojektuoti taip, kad nereikalautų daug priežiūros, o juos paverčiant ar pakreipiant niekas neišsilieja.

 

Juose įkrovimo metu iš vandens išsilaisvinęs deguonis migruoja iš teigiamo į neigiamą elektrodą, kur jis vėl susijungia su vandeniu ir virsta vandeniu. Šis procesas žymiai sumažina vandens praradimą.

 

AGM

 

Šiuose akumuliatoriuose įrengtas porėtas stiklo pluošto separatorius. Jis absorbuoja didelį elektrolitų kiekį, o dalis „akučių“ lieka neužpildytos. Per šias ir pernešamas deguonis iš teigiamų elektrodų į neigiamus.

 

Jie pasižymi keliais aspektais: yra palyginus pigesni,  veikia platesniame aplinkos temperatūros diapazone, turi mažesnį savaiminį išsikrovimą, yra itin atsparus vibracijoms ir sukrėtimams, bei itin gerai tinka galingiems elektros prietaisams, kuriems reikia didelės paleidimo srovės. Tačiau jų negalima dažnai giliai iškrauti ir nėra tinkami maitinti mažo galingumo elektros prietaisus.

 

Žinoma, rinkoje ir kiti išskirtiniai akumuliatoriai. Kaina jų, aišku, priklauso nuo specifinio tipo, bet daugelis tikrai yra įperkami. Todėl norintys išbandyti kokį įdomesnį, anksčiau nebandytą tipą, gali laisvai įsigyti norimą internetu arba servise.