Automobilių priežiūros mitai – grėsmė gyvybei

Pasiruošimas net netolimai, trumpai kelionei turėtų būti maksimaliai atidus. Tačiau net jei ir nesiruošiate artimiausiu metu niekur keliauti, vis tiek derėtų neapleisti savo transporto priemonės. Esama įvairių mitų ir net klaidų, dėl kurių automobilis gali ne tik greitai ir dažnai gesti, lemti dideles išlaidas, bet ir tiesiog kelti grėsmę gyvybei. Tad laiku įsigytos detalės ar padangos internetu – tai būtinybė.

 

Mitas Nr. 1. Automobilį reikia stebėti tik per techninę apžiūrą

 

Kai kuriems automobilio priežiūra yra tiesiog kančia. Galbūt dėl to jie mano, kad prižiūrėti automobilio net nereikia – nebent kartą per metus ar dar blogiau, tiesiog kai sugenda ir nebevažiuoja. Tokia mąstysena mažų mažiausiai nelogiška, ką jau kalbėti apie pavojų, kuris kyla ne tik pačiam automobilio savininkui, bet ir kitiems eismo dalyviams.

 

Mitas Nr. 2. Pigios detalės – geros detalės

 

Panašiai, kaip nesirūpinama transporto priemone apskritai, nesirūpinama ir jo priežiūros priemonių, detalių kokybe. Nesvarbu, ko trūksta – poliruoklio ar akumuliatoriaus, įsigiję pačią pigiausią prekę laimingi vargu ar liksite.

 

Būtų sutaupyti prižiūrint automobilį tikrai yra. Puikus pavyzdys – padangos internetu. Tačiau rinktis galima bet ką, nuo veidrodėlio stiklų iki karbiuratoriaus. Svarbiausia – tinkamai pasirinkti pirkimo vietą, t. y. pardavėją, ir gamintoją.

 

Mitas Nr. 3. Automobilį lengva susitvarkyti pačiam

 

Kartais manoma, kad automobilio priežiūra yra labai paprasta. Paprastai taip manantiems tiesiog trūksta žinių, patirties, nors jie ir būna įsitikinę atvirkščiai. Iš tiesų rūpestingai, atidžiai prižiūrėti bet kokią transporto priemonę nėra paprasta.

 

Kartais tam neturima net paprasčiausių reikmenų, detalių, įrankių. Pavyzdžiui, dugno apžiūrai ir tvarkymui būtinas patikimas autokeltuvas. Reikalingi ir specializuoti įrankiai, veržlės, raktai. Jei staiga sprogtų padanga, vargu, ar tokie žmonės turėtų kaip staigiai ją užlopyti – na, nebent jie yra autodalių parduotuvės autoserviso savininkai.

 

Mitas Nr. 4. Tam tikras detales užtenka keisti nurodytais intervalais

 

Gamintojų pateikiamos gairės – tai tiesiog gairės. Jei pasirinktoje vietoje, kur parduodamos padangos internetu, rašoma, kad tereikia žinoti, kiek kilometrų nuvažiavote ir pagal tai spręsti, ar jau metas pakeisti, pavyzdžiui, alyvą, tai tiesiog vadovaukitės tuo kaip patarimu, o ne taisykle.

 

Atidi, savalaikė, kompetentinga transporto priemonės priežiūra yra tai, kad padės užtikrinti tiek savo, tiek kitų keliautojų saugumą. Elkitės atsakingai, netikėkite įvairiais mitais, ir automobilis džiugins puikia būkle, o piniginė – turiniu.