Dalykai, svarbūs keičiant motociklo padangas

Prireikus pakeisti motociklo padangas naujomis, pasimeta nemaža dalis vairuotojų. Rūpesčių kyla ne vien dėl montavimo, bet ir dėl paprasčiausio naujų padangų pasirinkimo. Vis dėlto motociklų padangos gali būti pasirinktos lengvai – tereikia žinoti kelis niuansus.

Pirmiausia – gamintojas

Kai kurie motociklų savininkai suklysta vien netinkamai įvertinę padangų gamintoją. Žinomi gamintojai yra įvertinti ne veltui – jie atidžiai testuoja savo gaminius, nuolat tobulina jų gamybos technologiją ir taip užtikrina kaip įmanoma didesnę kokybę. Taigi, pirmiausia reikėtų rinktis tik tokių žinomų kompanijų padangas.

Dydžių parinkimas – nebūtinai sudėtingas

Nuvykus į motociklų servisą, labai paprasta viskuo pasirūpinti. Meistrai gali įvertinti senąsias padangas ir parinkti idealiai jas atitinkančias naujas. Tačiau susitvarkyti su užduotimi galima ir patiems. Paprastai dydis ir kiti svarbūs matmenys ant padangų matosi akivaizdžiai. Svarbiausia, kad naujos motociklų padangos būtų to paties skersmens. Nors kai kurie rizikuoja rinkdamiesi mažesnes, to daryti nereikėtų – rizikuosite transporto priemonės manevringumu, saugumu.

Kelio tipas – taip pat lemiamas veiksnys

Jei norite pasirinkti tikrai geras padangas, pagalvokite, kokia kelio danga dažniausiai važiuojate. Padangų reljefas gali skirtis priklausomai nuo to, ar jos pritaikytos važiuoti bekele, lygiu asfaltu, ar motokroso trasa. Tai taip pat užtikrina geresnį manevringumą ir saugumą, važiavimo komfortą.

Įvertinti svorio ir greičio apribojimus – privaloma

Kiekviena padanga skiriasi tiek greičiu, tiek svoriu, kuriems ji yra pritaikyta geriausiai. Šiuos rodiklius taip pat galima pamatyti nurodytus ant pačios padangos. Greičio indeksas paprastai nurodomas reide. Pavyzdžiui, J reiškia, kad motociklas gali važiuoti iki 100 km / h greičiu, Y – 300 km / h.

Motociklų padangos apkrova paprastai žymima skaičiumi. Šiuo atveju skaičius 21 reikštų, kad padanga gali atlaikyti 82,5 kg svorį – ne tik paties motociklo, bet ir krovinio, keleivių. Skaičius 79 reikštų, kad padangai atitenkantis krūvis gali siekti net 437 kg.

Pagaminimo metai ignoruojami veltui

Dar vienas svarbus, tačiau ne visų suprantamas kriterijus – padangų gamybos metai. Esmė ta, kad kuo senesnės padangos, net jei jos ir nenaudojamos, tuo blogesnės jų kokybinės savybės. Net laikant padangas tinkamomis sąlygomis, sunku sustabdyti natūralų jų dėvėjimąsi. Todėl ir visiškai naujos padangos negali pragulėti sandėlyje 3–5 metus. Paprastai gamybos data koduojama taip: pirmas skaitmuo žymi metus, kiti du – pagaminimo savaitę.

Atsižvelgę į tokius kriterijus, tinkamas padangas atrasite tikrai lengviau. Nepamirškite, kad nuo to tiesiogiai priklauso tiek saugumas, tiek patogumas. Taigi, pasirinkti reikia išties atsakingai. Laimei, specializuotų parduotuvių gausu, ir nuvykus ten visuomet galima gauti gerą patarimą. Tuomet kelionės bus ir smagios, ir ramios.