Dažniausi automobilių gedimai

Nesvarbu ar keliaujate tik į kitą miestą, ar į kitą šalį, net ir važiuojant į parduotuvę gali užklupti netikėti automobilio gedimai. Kiekvieną dieną jų įvykstą tūkstančiai ir pagalbą kelyje teikiančios specifinės įmonės sulaukia daugelio skambučių. Neretai šių problemų galima išvengti, tačiau jei to nepavyksta padaryti, privalomasis automobilio draudimas gali suteikti reikiamą pagalbą. Žemiau aptariamos dažniausiai pasitaikantys automobilio gedimai kelyje.

 

Išsikrovęs akumuliatorius

 

Automobilio akumuliatorius gali sugesti pačiu netikėčiausiu momentu. Todėl prieš kiekvieną kelionę rekomenduojama patikrinti, ar jis tinkamai įkrautas. Tai ypač svarbu, jei baterija yra senesnė nei metai. Vidutiniškai jos tarnauja nuo dviejų iki penkerių metų.

 

Ratų ir padangų problemos

 

Tai pasitaiko itin dažnai šaltuoju metų laiku. Vienas labiausiai pasitaikantis gedimas yra prakiurus padanga. Tam atsitikus, nemaža dalis vairuotojų nežino, kaip ją pakeisti, tenka skambinti pagalbinėms tarnyboms. Todėl rekomenduojama atitinkamai prižiūtėti padangas, užtikrinti tinkamą oro slėgį ir reguliariai apžiūrėti, ar jos nėra per daug nusidėvėjusios. Jei nėra galimybės patiems pasikeisti ratą, privalomasis automobilio draudimas teikia pagalbos kelyje paslaugas.

 

Stabdžių gedimai

 

Šios svarbios sistemos gedimų yra įvairių: netolygus frikcinio įdėklo nusidėvėjimas, pačios kaladėlės deformacija, frikcinio įdėklo medžiagos atsiskyrimas ir sunykimas, įtrūkimai ir įskilimai ant frikcinių įdėklų paviršiaus. Dėl jų padidėja stabdymo kelio ilgis, šio veikslo metu atsiranda smūgiai, vibracijos ir stuksenimas, pašaliniai garsai. Taip pat pasikeičia judėjimo trajektorija stabdymo metu.

 

Tokie gedimai atsiranda dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai sukelia:

 

  • Agresyvus vairavimo stilius.

 

  • Neteisingai atlikti montavimo darbai.

 

  • Per didelės terminės ar mechaninės apkrovos.

 

  • Alyvos patekimas ant frikcinio įdėklo paviršiaus.

 

  • Pašalinių objektų arba purvo patekimas ant frikcinio įdėklo paviršiaus.

 

  • Gamybos defektai.

 

Jei tokie gedimai netvarkomi, jie gali baigtis nelaimingu atsitikimu, todėl rekomenduojama atidi jų priežiūra. Jei kelyje tenka sustoti dėl šios problemos, privalomasis automobilio draudimas suteiks pagalbą kelyje.

 

Automobilių gedimų yra daugybė. Lanksčiosios važiuoklės jungtys, eksploatacinių skysčių prasisunkimai, elektros ar išmetimo sistemos gedimai gali privesti prie dar didesnių bėdų. Jei netvarkomi, jie gali baigtis rimtomis nelaimėmis. Todėl itin rekomenduojama ne tik reguliariai atlikti apžiūrą servise bet ir papildomai apsidrausti.