Dėl ko dažniausiai genda sunkvežimiai?

Ilgos kelionės sunkvežimių vairuotojų negąsdina – jie pratę ir prie kintančių oro sąlygų, ir prie siaurų keliukų, ir prie stačių šlaitų. Atrodo, kad tai specialybė, kurie verčia būti pasiruošusius bet kam ir bet kada. Tik ne gedimui kelyje. Didžiausia kiekvieno vairuotojo baimė – tai rizika sugesti ir užstrigti kažkur nežinia kur. O sunkvežimių remontas užsienyje juk brangus… Tam, kad taip nenutiktų, plačiau kalbame apie sunkvežimių gedimus.

Kas genda dažniausiai?

Keliaujant nutikti gali daug kas. Ypač, kai važiuoti tenka nežinomomis vietomis, nepažįstamais keliais ir vienam. Tad pirmiausia kalbame apie tai, kas genda dažniausiai, o vėliau aptarsime kaip to būtų galima išvengti.

• Padangos. Įvairūs padangų defektai dažnai sugadina visą kelionę. Karštas asfaltas, kaitri saulė, didelis greitis… visa tai turi įtakos padangoms, o jei ši dar netyčia sprogsta – tikrai nekas. Nors pasak statistikos, šiemet padangų defektų sumažėjo, galbūt tai lėmė vairuotojų atsargumas, o galbūt – reguliarus jų keitimas ir techninė apžiūra.

• Variklio turbina. Neužsikuriantis variklis, dūmai, strigimas, padidėjusios apsukos ar temperatūra gali staiga priversti stoti šalikelėje ir kviesti techninę pagalbą. Tai tikrai ne pats maloniausias jausmas. Sunkvežimių remontas gąsdina ir jaunus, ir patyrusius vairuotojus. Šie dažnai nė nenumano, kada atkreipti dėmesį, o kai jau pastebi įtartinus ženklus, kaip pavyzdžiui, minėti dūmai, piniginę paploninti tenka ir dvigubai.

• Žibintai ir elektronika. Kartais tai netgi ne pats gedimas, o tiesiog nustatytų kriterijų neatitikimas. Per ryškios, per silpnos, blogai sureguliuotos lempos trikdys ir pačiam vairuotojui, ir aplinkiniams. Be to, netinkamai sureguliuoti žibintai labai dažnai tampa ir sunkių avarijų priežastimi.

Pasirūpinkite prieš kelionę

Dar prieš iškeliaujant į didžiąją kelionę, pasirūpinkite savo ir transporto priemonės saugumu. Ką turime galvoje? Sunkvežimių remontas labai dažnas reikalas, kainuojantis įmonėms daug pinigų, tačiau kuo geriau transporto priemonė bus paruošta, tuo mažesnė rizika, kad kelyje įvyks netikėtumų. Atsižvelgiant į dažniausius gedimus, siūlome prieš išvažiuojant nukeliauti pas mechaniką ir leisti jam nuodugniai apžiūrėti sunkvežimį. Taip garantuosite saugumą ne tik sau. O be to, juk vairuotojai turėtų būti pasiruošę viskam.