Iš atostogų parsivežta paryžietiška dvasia namuose

Grįžus iš kelionių paprastai parsivežama daugybę įspūdžių, siuvenyrų, idėjų. Svečioje šalyje praleistas laikas paprastai daugiau ar mažiau paveikia žmonių pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą ar tam tikrus įpročius. Ne veltui kelionės dažnai vertinamos pokyčių paskata, stimulas keisti kažką savo gyvenime iš esmės ar bet šiek tiek. O jeigu gyvenate pabodusiame bute, kur kiekvienas kampas ima erzinti vos peržengus durų slenkstį, nedvejodami kelionių įspūdžius panaudokite atnaujindami namus. Stilingi minkštų baldų komplektai, egzotiniai augalai, senas patefonas ar įspūdingų raštų kilimas – bet kas namams akimirksniu suteiks jaukumo ir primins nuostabias dienas, leistas mėgstamoje šalyje.

Šįkart atsinaujinimo kryptis – Paryžius

Meilės miestas – Paryžius, daugelio keliautojų vertinamas ir unikalus pasaulio kampelis, kuriame kūrė ar kurį laiką gyveno daugybė garsių menininkų, tapytojų, muzikų ar mokslininkų. Lengvas gyvenimas paryžietišku ritmu gali nejučia atsirasti ir Jūsų namuose, tereikia nebijoti šiek tiek improvizuoti nusprendus atsinaujinti gyvenamąją vietą.

1. Įsigykite patefoną ir klausykite vinilines plokšteles. Vienas labiausiai namams jaukumo suteikiantis dalykas yra muzika, ir visai nesvarbu, ar fone groja praėjusių amžių grandais laikomi atlikėjai, ar šiuolaikinės džiazo atlikėjos. Efektas, kai muzika sklinda iš patefono, gali būti magiška. Vos keli muzikos akordai iš plokštelės ir Jūs jau gyvenate tipiniame prancūzo bute.

2. Patogūs minkšti baldai su pagalvėmis. Sofa nebus pakankamai jauki ir išskirtinė, jei jos neapkrausite mažomis ir didelėmis pagalvėmis, neapklosite dirbtiniu kailiu ar švelniu pledu. Net ir tokių Lietuvoje žinomų baldų gamintojų kaip Magrės baldai minkštų baldų komplektai gali būti ne tik funkcionalūs ir gražūs, bet ir tapti jūsų prancūziškos romantikos pripildyto buto akcentu.

3. Elegancija ir lengvas chaosas – idealus derinys. Nors prancūzai yra gana preciziška tauta, jų namų interjeras neįsivaizduojamas be menkos, bet itin jaukiai atrodančios netvarkos. Ir tai neturi nieko bendro su švara. Pastaroji turi būti visada! Kalbant apie lengvą chaosą, erdves pripildykite knygomis, piešiniais, nuotraukomis, dailiai įrėmintomis vintažiniuose rėmeliuose, kambariuose pristatykite augalų. Prancūzai irgi mėgsta žalumą namuose, mat tai suteikia atmosferai gyvumo, ypač kai patalpose vyrauja šaltos spalvos ar blankūs pasteliniais atspalviai.

Improvizacija, kaip ir pats Paryžius nuo Eifelio bokšto, yra neatsiejama prancūzų gyvenimo dalis. Tad sumąstę atsinaujinti namus nepabijokite keisti interjerą iš esmės. Įsigyti nauji minkštų baldų komplektai, augalai ar mieli menkniekiai gali ypač praturtinti namus ir suteikti jiems išskirtinės Paryžiaus dvasios.