Ką reikia žinoti apie sunkvežimio priežiūrą?

Nesvarbu, ar ką tik įsigijote naują sunkvežimį, ar jau keletą metų jį turite, kad transporto priemonė būtų aukščiausios būklės, jai yra reikalinga priežiūra. Reguliari techninė apžiūra, kurią teikia sunkvežimių servisas, ar net tam tikri įprasti transporto priemonės vairuotojo veiksmai leis anksti aptikti problemas. Štai kodėl mes pateikiame penkis pagrindinius patarimus, kurie padės išlaikyti jūsų sunkvežimį geriausios būklės metų metus.

Prižiūrėkite išorę

 

Nuplaudami sunkvežimį ne tik užtikrinsite patrauklią transporto priemonės išorę. Plovimas taip pat apsaugos jūsų sunkvežimio dažus, pašalindamas visus nešvarumus ar dulkes. Sunkvežimio išorės valymas yra labai svarbus šaltuoju metų laikotarpiu, ypatingai, kuomet sninga. Kelyje barstomas smėlis ir druska gali greitai kauptis ant jūsų transporto priemonės išorės ir sukelti koroziją.

 

Reguliari specialistų apžiūra

 

Kartas nuo karto nuvežkite savo transporto priemonę profesionaliai apžiūrai. Servisuose dirbantys ekspertai atidžiai apžiūrės jūsų sunkvežimį ir padės anksti išsiaiškinti visas problemas. Patikimą diagnostiką suteiks šis sunkvežimių servisas https://www.salvis.lt/sunkvezimiu-servisas, kuriame dirba daugiametę patirtį turintys specialistai.

 

Reguliariai pakeiskite variklio alyvą ir filtrą

 

Švari alyva sutepa ir apsaugo sunkvežimio variklį. Deja, ji gali lengvai užsiteršti dulkėmis, nešvarumais ir variklio bei aplinkos šiukšlėmis. Kai taip atsitinka, variklis nebegali tinkamai atlikti savo darbo. Visada patikrinkite transporto priemonės savininko vadovą, kad sužinotumėte, kaip dažnai turėtumėte pakeisti alyvą.

 

Lygiai taip pat, kaip sunkvežimiui reikia švarios alyvos, kad jis veiktų kuo geriau, jam taip pat reikia švaraus oro. Būtinai reguliariai keiskite alyvos filtrą, kad pašalintumėte visas dulkes ir šiukšles, kurios gali sulėtinti variklio efektyvumą. Alyvos ir filtrų pakeitimai yra svarbiausios geros sunkvežimių priežiūros dalys. Tačiau, jei jums su tuo iškyla problemų, sunkvežimių servisas jums pagelbės.

 

Patikrinkite kitus skysčių kiekius

 

Be variklio alyvos, taip pat turėtumėte reguliariai tikrinti variklio aušinimo skystį, vairo stiprintuvo skystį, priekinio stiklo plovimo skystį ir stabdžių skystį. Jie taip pat stipriai prisideda prie sunkvežimio veikimo.

 

Taigi, visi esame girdėję posakį: „ką įdėsi, tą ir gausi“. Tai galioja ir jūsų transporto priemonės priežiūrai. Jei skirsite pakankamai laiko ir rūpesčio savo sunkvežimiui, šis jums tarnaus dar daugelį metų.