Kad niekas nesugriautų savaitgalio planų

Atostogas ir savaitgalius planuojame taip tarsi niekas jų jau tikrai negalėtų sugriauti. Ir blogiausia, kad niekada negalime numatyti, kas nutiks ir kaip bus. O jeigu paskutinę minutę, prieš vairuojant automobilį iš kiemo, ims ir pradės byrėti autodalys? Aišku, tai tik teorija, tačiau tikime, jog niekam nesinori, kad taip nutiktų, kad ir kokios fantastinės šios teorijos būtų. Kaip numatyti gedimus ir spėti juos sutvarkyti iki savaitgalio ar atostogų?

Dažniausios problemos

Apie tai, kas dažniausiai sugadina atostogas, klausėme specialistų, apsilankę auto detalių salone „Autoaibė“. Jų teigimu, dažniausias gedimas – akumuliatorius. Savaitgalius gera leisti prie vandens, gulint prieš saulę, spinduliams maloniai kaitinant kūną, tuo tarpu klausantis muzikos iš automobilyje esančio grotuvo. Deja, besitaškant vandens pursluose, neretais atvejais, labai lengva jais aptaškyti ir automobilį. Aišku, jokios bėdos, jei purslai siekia tik kapoto dureles, tačiau blogiau, kai šie patenka už jų. Menkas malonumas suprasti, kad savaitgalį sugriovė keli lašai, sugadinę akumuliatorių.

Tiesa, tokios istorijos retos, tačiau akumuliatoriaus gedimai dažnai ir dėl kitų priežasčių, o viena jų – netyčia palikti žibintai, visą vakarą grojantis grotuvas. Tokie dalykai sekina akumuliatorių, o vidury niekur, gamtoje, vėl užkurti mašinos niekas nepadės, jei šalia nebus kito automobilio su krokodilais. Taip, šios autodalys greitai genda, tačiau nėra labai sunkiai ir pataisomos.

Rūpinkitės savo automobiliu

„Autoaibė“ specialistai akcentuoja, kad svarbiausia yra rūpintis automobiliu. Ne tik jį plauti, blizginti, poliruoti įvairiausius įbrėžimus, bet ir pasirūpinti reguliariomis jo važiuoklės patikromis. Juk nesinori, kad tas ilgai planuotas atostogas sugriautų cypiančios stabdžių kaladėlės, visiškai ant ribos esantis akumuliatorius ir tiesiog nemalonūs garsai, sklindantys iš kažkurios automobilio vietos.

Planuokite savaitgalius atsargiai, nepamiršdami, kad vienas svarbiausių Jūsų įrankių savaitgalių kelionėse ir planuose yra automobilis. Tad jei kelionė ilgesnė nei įprastai, patikrinkite visas dalis prieš išriedėdami į kiemą. Vasaros dar šiek tiek liko, tad artimiausias savaitgalis tegul bus skirtas kažkam neįprasto – ne auto remontui, o laikui sau. tačiau jei įtarimą kelia kai kurios autodalys – nepraleiskite to pro akis.