Kada ir kodėl genda automobilio akumuliatorius?

Automobilio priežiūra neretai pareikalauja nemažai laiko, pastangų ir, savaime aišku, išlaidų. Bene dažniausiai paieška internete pastaruoju metu yra “automobilių akumuliatoriai Kaune” arba bet kuriame kitame mieste. Natūraliai kyla klausimas – kodėl? Kodėl daugeliui taip labai rūpi automobilių akumuliatoriai? Atsakymas paprastas – pastaruoju metu dažniausiai problema yra gendanti transporto priemonės baterija. Kaip ją prižiūrėti ir kodėl ji genda – pasakojame plačiau.

Dažniausiai problema užpuola žiemą, bet sugadins ir vasaros atostogas

Automobilių fanatikai puikiai žino, kad akumuliatorius dėmesio prašo panašiai kaip mažas vaikas. Kodėl? Paliksite be priežiūra ir pamiršite – parodys nervus ir ragus. Reguliariai prižiūrėsite ir maitinsite – džiugins ilgus metus be jokių papildomų problemų.

Pastebima, kad dažniausiai su akumuliatoriaus bėdomis susiduriama šaltuoju sezonu, kai vieną rytą prie -15 laipsnių automobilis skubant į darbą ar svarbų susitikimą ima ir neužsikuria. Ne pats maloniausias jausmas. Savaime aišku, kad čia buvo kaltas šaltis, tačiau kodėl akumuliatoriai genda šiltuoju sezonu ir kaip jie gali Jums sugadinti atostogas?

Pasirūpinkite iš anksto

Na, pirmas dalykas – seni automobiliai genda dažniau vien jau todėl, kad kartais išsiblaškę vairuotojai palieka įjungtas šviesas arba radiją įjungtą ir pamiršta apie tai. Naujesni automobiliai turi funkciją, kuri automatiškai išjungia viską kartu su automobilio išjungimu, tačiau senieji dar nėra tokie pažengę. tad esate vienas tų, kuriems rūpi akumuliatoriai Kaune ar Vilniuje, pateikiame kelias priežastis, kodėl jie gali gesti ir ko nereikėtų daryti, kai pakeisite akumuliatorių.

  • Dažniausia problema, kaip ir minėjome, užgesinus automobilio variklį, paliktos šviesos arba radijas.
  • Ilgai nenaudoto automobilio akumuliatorius taip pat gali imti ir nebeveikti.
  • Kartais nėra konkrečios priežasties, kai automobilio baterija nustoja veikti, tad svarbiausia – kiekvieną kartą prieš ilgesnę kelionę jį patikrinti, na ir nepamiršti kartu su savimi vežiotis akumuliatoriaus vadinamųjų “krokodilų”.

Jei planuojate keliauti kur nors toliau ir palikti automobilį oro uosto aikštelėje savaitei ar daugiau, kad grįžus būtų patogu sėsti ir važiuoti namo, siūlome dar prieš keliaujant į oro uostą, nuvykti į autoservisą ir patikrinti akumuliatoriaus būklę. Jei šis senas, savaitės stovėjimo vietoje gali ir neištverti. Tad nenorint gauti nemalonios staigmenėles, geriausia pasirūpinti visais aspektais iš anksto.

Akumuliatoriai Kaune nėra sudėtingai randami ar labai brangūs, tačiau jei tinkamai rūpinsitės saviškiu, naujo gal ir neprireiks.