Kaip apsaugoti sunkųjį transportą nuo gedimų?

Sunkvežimiais įprastai mes nekeliaujame. Jie yra pramoninės transporto priemonės. Tačiau vilkikai dėmesio turėtų sulaukti lygiai taip pat, kaip ir lengvieji automobiliai. Tik štai, dažniausiai sunku suprasti į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį? Ką reikėtų reguliariai patikrinti siekiant išvengti remonto? Juk sunkvežimių varikliai, atrodo, visiškai skiriasi nuo lengvųjų automobilių… Šįkart keliavome į servisą ir svarbiausius mums rūpimus klausimus uždavėme specialistams.

Statistikos duomenys nedžiugina

Sunkvežimių serviso „Šalvis“ automechanikai kalbą pradėjo nuo dažniausių vilkikų vairuotojų daromų klaidų. Pasirodo, kad dažniausiai autoįvykiai su krovininėmis transporto priemonėmis, įvykę keliuose praėjusiais metais, dažniausiai buvo dėl to, kad vairuotojai nebuvo patikrinę vienos ar kitos dalies. Ir daugiau nei 30 proc. sunkvežimių važiavo du pažeistomis, reikalavimų neatitinkančiomis padangomis.

Lengvųjų automobilių padangas apžiūrime ir keičiame dažniausiai sezoniškai. O štai vilkikų ratai turėtų būti patikrinami prieš kiekvieną išvažiavimą. Vis tik, kelionės čia ilgesnės, vietos – daug pavojingesnės nei įprasti Lietuvos keleliais, o temperatūriniai pokyčiai taip pat dideli. Ironiška, tačiau būtent dėl netinkamų padangų dažniausių ir reikalingas rimtesnis sunkvežimių remontas, nes pasirodo, jos dažniausiai ir remia rimčiausius autoįvykius.

Kita priežastis, kodėl kelionė gali baigtis vienokiu ar kitokiu gedimu – elektronika. Pasirodo, variklių gedimai yra tik trečioje vietoje. Sunku patikėti, tačiau „Šalvis“ specialistai pabrėžė, jog sunkvežimių priežiūra yra gerokai sudėtingesnė. Kiekvieną, net mažiausią smulkmeną reikėtų patikrinti dar prieš pradedant riedėti iš garažo.

Svarbiausia – atidumas

Siekiant apsaugoti savo vilkiką nuo rimtesnių gedimų, specialistai siūlo kaskart prieš keliones užsukti į autoservisą. Tačiau jeigu to padaryti neįmanoma, rekomenduojama labai atidžiai apžiūrėti net menkiausias smulkmenas, kaip pavyzdžiui, radijo antena.

Maži dalykai čia sudaro visumą, o sunkvežimių remontas dažnai reikalingas tampa esant viduryje niekur. Varikliui dėmesio skiriame pakankamai, tačiau pati elektronika dar vis dažnai pamirštama. Kodėl? Nes žmogus greitai pripranta prie komforto. Šiandien elektronika būdinga net užkuriant variklį. O štai ką daryti jei šis ima ir neužsikuria? Jei tai ne kokios išsekusios baterijos kaltė?

Pagrindinis vilkikų vairuotojų tikslas – ne tik saugiai nugabenti krovinį, bet ir patiems saugiai pasiekti tikslą. Tam, kad nesugestumėte viduryje kelio, reikalinga išskirtinė priežiūra ir apsauga, kuri gelbėtų kritiniu atveju. Prieš kiekvieną kelionę patikrinkite padangas, variklį ir akumuliatorių. Tai trys pagrindiniai aspektai, kurių reikėtų nepamiršti. Leiskite transporto priemonę apžiūrėti specialistams ir įsigykite papildomą vilkiko priežiūros paketą. Tegul kelionės bus maksimaliai saugios.