Kaip lengviau mokytis užsienio kalbų?

Vienos užsienio kalbos mokėjimas jau yra geras dalykas. Tačiau šiandieninėje vis labiau globalėjančioje visuomenėje vienos užsienio kalbos mokėti jau nebepakanka. Vėlesniame amžiuje noras mokytis kalbų yra didesnis, tačiau galimybės gerokai mažesnės. Visgi, kokias priemones būtų galima pasitelkti, kad užsienio kalbos mokymasis būtų smagi ir ne tiek daug laiko reikalaujanti veikla?

Mokymosi metodai

Staiga panorus išmokti naujos kalbos ar patobulinti seniai įgytas žinias, pirma į galvą atėjusi mintis – anglų kalbos kursai. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantiems žmonėms rasti vienokius ar kitokius kursus nėra sudėtinga. O ką daryti tiems, kuriems tokie kalbos kursai nėra prieinami? Tam siūlome kelis kalbų mokymosi namuose metodus.

• Mobiliosios kalbų mokymosi programėlės.

Šiais laikais tai itin populiarus ir praktiškas dalykas. Mokytis anglų ar bet kurios kitos užsienio kalbos galima tiesiog pasitelkus mobilųjį įrenginį. Mobiliųjų programėlių, kurios pateikia interaktyvias, žaismingas ir įtraukiančias bei praktiškas užduotis yra ne viena ir ne dvi. Be to, mokytis galėsite ne tik namuose.

• Kalbos mokymasis internetu.

Taip, mokytis naujos kalbos galima ne tik pasitelkus išmanųjį telefoną. Didžioji dalis kalbų mokyklų, kurių rengiami rusų, ispanų ar anglų kalbos kursai Vilniuje ar kitame mieste, taip pat organizuoja ir pamokas internetu. Toks mokymosi tipas dažniausiai yra ne tik gerokai pigesnis, bet ir patrauklesnis tiems, kurie gyvena toli nuo didžiųjų miestų.

• Skaitykite knygas.

Norint lavinti savo užsienio kalbos įgūdžius, rekomenduojama skaityti knygas originalo kalba. Geriausia – jei tai grožinė literatūra, nes ši parašyta paprastesniu stiliumi. Be to, įtraukia tikrai lengviau nei mokslinės knygos. Naudingas patarimas – nevengti pirmiausia atsižvelgti į tai kokius žodžius jau žinote. Tai sumažins kylantį stresą pamačius nesuprantamus žodžius.

Užsienio kalbų mokėjimo naudos

Gebėjimas suprasti ir kalbėti daugiau nei viena užsienio kalba vertinamas darbdavių, tačiau ši asmens savybė turi ir daugiau pliusų, nei didesnės galimybės rasti patinkantį ir gerai apmokamą perspektyvų darbą.

• Užsienio kalbos padeda geriau pažinti pasaulio kultūras ir skirtingas tradicijas.
• Gebant kalbėti užsienio kalba lengviau pradėti verslą.
• Kalbiniai užsienio kalbos gebėjimai pagerina galimybę gauti prieigą prie svarbios informacijos.
• Užsienio kalbos skatina tarpkultūrinę komunikaciją.

Ar tai bus anglų kalbos kursai Vilniuje, ar ispanų kalbos pamokos savarankiškai, svarbiau yra didelė motyvacija ir noras. Žinant kodėl norite mokytis kalbų palengvins patį procesą.