Kaip važiuoti keturračiais saugiai?

Keturračiai neabejotinai yra vairavimo laisvės ir galios simbolis. Tačiau saugumas – jau visai kita tema. Jei norite mėgautis lygiais keliais ir bekele saugiai, turite tam skirti dėmesio. Juk saugumas labai priklauso nuo mūsų pačių. Taigi, įvertintos turi būti ir keturračių dalys, ir vairuotojo galimybės.

Pirmiausia – kruopšti keturračio apžiūra

Kelionė negali būti saugi, jei keturračio būklė – prasta. Todėl transporto priemonę būtina apžiūrėti ir prieš, ir po kiekvienos kelionės. Dėmesį reikia atkreipti į skirtingas keturračio dalis. Aptarkime kelias svarbiausias:

  • Rankenos, vairalazdė. Įsitikinkite, kad valdymo mechanizmas neužsikerta ir galite laisvai manevruoti.
  • Degalų lygis. Įvertinkite, ar kuro užteks planuojamai kelionei. Nepamirškite, kad jei važiuosite bekele, degalų prireiks daugiau. Jei prie keturračio vairo sėsite po ilgos pertraukos, geriau pakeiskite kurą nauju.
  • Ratai, padangos. Būtina įsitikinti, kad ratai yra stabilūs, neišsibalansavę. Be to, įvertinti reikia ir padangų būklę. Apžiūrėkite, ar šios keturračių dalys yra sveikos – be įtrūkimų, pašalinių objektų. Be to, padangos neturėtų būti apsitrynusios. Jei protektoriaus gylis siekia vos milimetrą, verčiau įsigykite naujų padangų.
  • Ši dalis kraunasi važiuojant, bet jei ji išsikrovė, iš vietos nepajudėsite. Tad prieš kelionę įsitikinkite, ar keturratis užsiveda lengvai. Jei ne, tai gali būti ir variklio ar starterio problemų požymis.

Dėmesio vertos ir kitos detalės. Geriausia yra nuodugniai apžiūrėti keturratį nuo priekio iki galo. Nepamirškite patikrinti ne tik to, kaip veikia žibintai, bet ir ar yra pakankamai stabdžių skysčio. Tuomet galite įvertinti ir kitus saugumo veiksnius.

Ką dar žinoti siekiant saugumo?

Jei norite mėgautis kelione kuo saugiau, įvertintos turi būti ne tik keturračių dalys, bet ir jūsų galimybės. Pateikiame kelis patarimus, kuriuos pritaikyti verta nepriklausomai nuo keturračio galingumo.

  • Įvertinkite keleivių skaičių. Kai kurie keturračiai turi ilgesnes, platesnes sėdynes ne tam, kad čia tilptų daugiau žmonių, o tam, kad būtų patogiau vairuotojui. Jei kitaip neparašyta keturračio naudojimo vadove, važiuokite vieni.
  • Venkite važiuoti lygiu keliu. Važiuojant lygiu keliu, greičiau susidėvi padangos. Be to, keturračius lygiame kelyje sunkiau manevruoti.
  • Pasirūpinkite tinkama apranga ir jos dalimis. Šalmas, pirštinės, batai, kelnės, striukė ir papildomos apsaugos – privalomi nepriklausomai nuo planuojamo įveikti atstumo.
  • Jei jaučiatės prastai, niekuomet nevairuokite. Svarbu įvertinti ne tik tai, ar vartojote alkoholio. Grėsmę saugumui gali kelti net pakilusi kūno temperatūra.

Jei įvertintos visos svarbiausios keturračių dalys ir pasirūpinote reikmenimis, prisiminėte transporto priemonės valdymo taisykles, važiuoti galite drąsiai. Tiesa, nepamirškite, kad bekele galite mėgautis ne vieni – visuomet kritiškai vertinkite aplinką ir reaguokite į pokyčius. Tik tuomet važiuoti bus ir smagu, ir saugu.