Kelionės ištikimas kompanionas – dviratis

Vykstant į netolimas keliones kai kuriais atvejais pasirenkama tai daryti automobiliu, kitais – važiuoti autobusu, traukiniu. O kodėl gi nevažiavus dviračiu? Žinoma, tuomet kelionė virsta kiek sunkesnė, nes reikia pačiam minti pedalus, kad patektumėte į kitą vietą, tačiau tai verta pabandyti bent kartą gyvenime.

Dviračio išsirinkimas

Norint kelionę kiek palengvinti, turi būti pasirinktas patogus, aukštos kokybės dviratis. Yra keli dviračių tipai, kurie tinka šiai paskirčiai:

 • Kalnų. Šį galėsite pritaikyti prie bet kokios kelio dangos, o jei dar pasirūpinsite, kad transporto priemonė būtų su priekiniu amortizatoriumi, tuomet net kelio nelygumų nejausite.
 • Ciklokroso / turizmo. Šie dviračiai yra gana populiarūs tarp keliautojų, nes irgi yra pritaikyti įvairioms kelio sąlygoms, pasitaikančioms kelionėje. Tačiau priešingai nei kalnų, šiais visgi būtų kiek sunkiau važiuoti miško keliukais.
 • Hibridiniai. Jei negalite pasirinkti tarp kalnų ir ciklokroso dviračių, tuomet galite rinktis hibridinius, kurie turi padangas labiau pritaikytas tvarkingam keliui, tačiau turi ir reikiamus amortizatorius, paverčiančius kelionę patogesne.

Kaip pasiruošti?

Vien tik dviratis  nepadės nukeliauti į norimą vietą ir pamatyti visus lankytinus objektus. Juk laukia ilga kelionė, kurios metu jums reikės minti pedalus. Nereikėtų vos sugalvojus iš karto šokti ant dviračio ir stengtis pravažiuoti visą šalį: tam yra reikalinga treniruota ištvermė. Ją treniruoti turėtumėte bent kelis mėnesius prieš kelionę:

 • Stenkitės kasdien bent kažkiek pavažiuoti dviračiu.
 • Kiekvieną savaitę stenkitės nuvažiuoti vis toliau.
 • Darykite specialius ištvermei, pilvo presui, kojoms ir juosmeniui skirtus pratimus.

Kelionės dviračiu privalumai

Kadangi Jūsų transporto priemonė yra dviratis, kuris gali išvystyti sąlyginai nedidelį greitį (palyginus su automobiliu ar traukiniu), jūs esate priverstas keliauti lėtai. Tačiau tai nėra trūkumas, kaip kai kurie galėtų įsivaizduoti. Tai kaip tik priverčia žmones daugiau atkreipti dėmesį į visa, kas vyksta aplink, geriau susipažinti su miestais, vietovėmis ir pačia šalimi. Be šio privalumu, tokia kelionė turi ir daugiau privalumų:

 • turėsite daug įdomių istorijų apie nuotykius kelyje;
 • išmoksite būti kantresnis siekiant savo tikslų;
 • geriau suprasite kitus žmones, jei vyksite su draugais, tapsite tiesiog neatsiejami;
 • kelionė taps kaip meditacija, tapsite ramesni;
 • tapsite itin ištvermingi.

Dviratis nėra vien tik priemonė skirta patekti į darbą, pasivažinėti su draugais. Tai gali būti ir puikus transportas norint pamatyti kitas šalis ar geriau pažinti savąją. Planuojant šių metų keliones, kodėl gi nepasirinkus tokios, kuri ne tik praturtins vaizdais, bet ir ištverme.