Kelionėse pravartu mokėti kuo daugiau kalbų

Pastaruoju metu vis dažniau ir dažniau žmonės sumąsto pasiimti metus laiko atostogų ir apkeliauti pasaulį, išpildyti senas svajones ar tiesiog paatostogauti kitose, svečiose šalyse. Atrodo, kur benukeliausi, vis tiek susikalbėsi, juk anglų kalba taip plačiai vartojama. Tačiau yra vienas „bet“. Kai kurių valstybių piliečiai nėra nusiteikę kalbėti kita kalba nei jų gimtoji. Todėl keliaujant svetur pravartu žinoti bent jau pagrindinius žodžius kita kalba. Kuo daugiau žinote, tuo lengviau keliaujant.

Pasaulio kultūrų įvairovė

Keliaujant aplink pasaulį lengva pažinti įvairias pasaulio kultūras. Žmonės vis dažniau traukia į šiltus kraštus, vis labiau populiarėja ir portugalų, italų ar ispanų kalbos kursai. Šios kalbos ypač skambios ir dainingos, be to nėra labai sudėtingos.

Štai, pavyzdžiui, net daugiau nei 300 milijonų pasaulio gyventojų ispanų kalba yra gimtoji. Ja susikalbėti galima tiek Ispanijoje, tiek Lotynų Amerikoje. Pastarajame žemyne anglakalbių yra daug mažiau nei atrodo, o keliaujančių į Peru, Meksiką ar Argentiną skaičius tikrai nemažėja. Tad ispanų kalbos pagrindai svarbūs ne tik keliaujant pasišildyti po Ispanijos saule.

Moki žodį – žinai kelią

Šis posakis akcentuoja kalbų svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Kad ir kur bebūsite, kuriose šalyse atostogausite ar vyksite į komandiruotę, kalbos pagrindai padės lengviau orientuotis. Pavyzdžiui, prancūzai nelinkę bendrauti su svečiais angliškai. Panašiai nutinka ir viešint Portugalijoje ar Ispanijoje. Tad galima suprasti, jog ispanų kalbos kursai ne šiaip sau populiarėja. Kalbos mokėjimas gali padėti nepaklysti, lygiai taip pat mokėdami esminius svetimos kalbos žodžius, lengviau rasite pagalbą. O mokytis kalbų niekada nevėlu.

Svarbiausia – atrasti laiko

Jei nusprendėte pakeliauti po svečias šalis, pravartu susidaryti bent jau esminių žodžių ar frazių, kurie padėtų keblioje situacijoje, žodynėlį. Tai tokie žodžiai, kaip labas, ačiū, viso gero. O tokios frazės kaip kur yra vaistinė? Kur yra bankas? Bei Kur rasti ligoninę? gali padėti išsikapstyti atsidūrus nemalonioje padėtyje viešint svečioje šalyje.

Savaime aišku, norint mokytis kalbų reikia rasti laiko. Ar tai bus papildomi anglų kalbos, italų, rusų ar tos pačios ispanų kalbos kursai, jiems teks skirti ne tik papildomus finansus, bet ir laiko sąnaudas. Visgi, išeičių galima rasti, o mokytis papildomai lengva net ir namuose. Nes labai didelę reikšmę turi ir žmogaus noras. Knygynuose galima rasti ne vieną įvairių pasaulio kalbų pradžiamokslį, kuris padės susidėti užsienio kalbų pagrindus.