Krovininių automobilių diagnostika ir remontas

Sunkvežimiai – tai motorinė transporto priemonė skirta kroviniams gabenti. Jie gali būti įvairių dydžių, konfigūracijų, galios. Šios transporto priemonės gali būti skirstomos pagal galingumą, paskirtį: nuo lengvųjų iki sunkiųjų, kurie skirti didelių krovinių gabenimui. Kitaip tariant, sunkvežimiai yra specializuota ir pritaikyta skirtingos sritims. Juos sudaro važiuoklė, kabina, ašys, pakaba, ratai, vieta kroviniui. Atsiradus gedimui svarbu, kuo greičiau vežti į servisą. Taip išvengsite didesnių problemų ateityje.

Gedimo priežasties nustatymas

Lietuvoje sunkvežimių servisas atlieka transporto priemonės diagnostiką ir taisymą. Labai svarbu, kad krovininiai automobiliai būtų taisomi būtent jiems skirtuose servisuose. Taip žinosite, kad visa naudojama įranga pritaikyta tik šioms motorinėms priemonėms.

Darbuotojai pirmiausia turi atlikti diagnostiką, kuri gali būti kelių rūšių ir tik tada pradėti taisymo darbus:

  • Išorinių požymių diagnostika – gedimai susiję su kėbulo gedimo nustatymu ir jo taisymu.
  • Dyzelinio variklio diagnostika kompiuteriu – tai elektros sistemų patikrinimas. Problema nustatoma prisijungus prie elektroninių valdymo blokų. Nustatomi gedimai: nepakankamas maitinimas, saugos sistemų sutrikimai, kiti mechaniniai trikdžiai.

Diagnostika kompiuteriu turi kelis privalumus:

   • Parodo bendrą variklio būklę – koks remontas yra privalomas ir kokius darbu reikia atlikti.
   • Visa informacija apie variklį gaunama prisijungus prie elektros bloko. Taip sutaupomas laikas, nes nereikia ardyti variklio ar technikos.

Sunkvežimių servisas „Šalvis„, atlikęs diagnostiką, tiksliai nustatys mechaninius ir elektros sistemoje esančius gedimus. Sutaupoma ne tik laiko, bet ir surandamas optimaliausias sprendimas.

Svarbiausios dalys

Yra keletą svarbiausių dalių/sistemų, kurios turi būti tikrinamos sunkvežimiuose. Tai oro kompresorius, termomovas ir stabdžių sistema:

   • Aušinimo sistemai svarbiausias termomovas, kuris padeda sustabdyti ventiliatorių bei vėsina radiatorių.
   • Kompresorius – oro įpūtimo sistema, kuri svarbi ne tik varikliui, bet ir kitoms automobilio dalims.
   • Stabdžių sistema – sunkvežimių stabdžiai skiriasi nuo lengvųjų automobilių. Naudojama pneumatinė stabdžių sistema, kuri atstoja hidraulinį skystį.

Pasirūpindami šiomis dalimis/sistemomis užtikrinsite vairuotojui saugumą. Kvalifikuotas sunkvežimių servisas pasirūpins darbų kokybe, atlikę diagnostiką, parinks tinkamas dalis. Turėdami tinkamą įrangą, gedimą sutvarkys greitai. Svarbiausia laiku pastebėti motorinėje transporto priemonėje atsiradusius trikdžius. Taip bus išvengta darbo nuostolių ir sutaupysite pinigų!