Maskva – ne tik verslo kelionėms, bet ir žiemos atostogoms

Rusijos sostinė Maskva neretais atvejais dažnam gali asocijuotis tik su verslo, o ne turistinėmis kelionėmis. Galbūt kai kas vyksta aplankyti tolimų giminių, tačiau tokių, kurie vyktų į Maskvą praleisti atostogų pasitaiko nelabai dažnai. Tačiau, jei netyčia užtikote, kur dažnai parduodami pigūs skrydžiai į Maskvą, nepabijokite nors vieną kartą surizikuoti ir apsilankyti šiame mieste.

Kas žinoma apie Maskvą?

Apie Rusijos sostinę tikrai nemažai girdėti turėtų mokiniai, ypač tie, kurie mokosi rusų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos. Pamokų metu nemažai kalbama ir apie svarbiausius miesto objektus, ir apie jo istoriją. Maskva laikoma ne tik vienu iš garsiausių pasaulio miestų, bet kartu ir vienu iš brangiausių pasaulio sostinių. Be to, Maskva taip pat yra ir didžiausias miestas Europoje.

Rusijos sostinė dvelkia ne tik didinga elegancija, bet ir pompastiškumu. Turistus žavi miesto architektūra, o žiemos sezonu Maskva dažnai primena pasakų miestą. Tad šaltuoju sezonu aplankyti Maskvą ypač rekomenduojama.

Žymiausi Rusijos sostinės objektai

Pigūs skrydžiai į Maskvą gal ir nėra labai dažnai ieškomi, tačiau rasti nebrangius bilietus tikrai nėra labai sudėtinga, visgi ir pats miestas nėra stipriai nutolęs nuo Lietuvos. Jei jau pradėjote svarstyti apie kelionę, labai svarbu ir iškart apgalvoti lankytinų vietų maršrutą. Kaip ir buvome minėję, Rusijos sostinė išsiskiria elegancija, tačiau labiausiai turistų dėmesį traukia įdomi šio miesto architektūra. Tad, ką vertėtų pamatyti šiame mieste?

1. Raudonoji aikštė

Apie šią aikštę žino kiekvienas, nors kiek domėjęsis Maskvos miestu. Tai – ryškiausias ir turbūt žinomiausias miesto simbolis, laikomas architektūriniu Rusijos sostinės paminklu. Čia vyksta ir didžiausios miesto bei valstybinės šventės, o tarybiniais laikais čia vykdavo ir gražiausi kariniai paradai.

2. Maskvos kremlius

Toje pačioje Raudonojoje aikštėje taip pat išdidžiai stovi ir Maskvos Kremliaus tvirtovė, kuri dar vadinama Rusijos sostinės vizitine kortele. Kadaise tai buvo Maskvos kunigaikščių ir visos šalies carų rezidencija, šiandien šis pastatas įtrauktas į Pasaulio kultūros saugomų pastatų ir objektų UNESCO sąrašą.

3. Tretjakovo galerija

Meno gerbėjams Maskva taip pat turi ką pasiūlyti. Didžiulė kolekcija geriausių pasaulio tapybos meistrų eksponuojama būtent šioje galerijoje. Tad kiekvienas, besidomintis menu šią vietą privalo aplankyti.

4. Prakrovskio cerkvė

Paskutinysis, tačiau ne ką mažiau svarbus už kitus, objektas – tai spalvingoji Prakrovsio cerkvė. Ši šventykla dažnai gali priminti ne tik pasakų, bet ir Disneilendo pilį. Savo spalvingais bokštais, margintais įvairiais raštais, žavi tiek mažus, tiek didelius, todėl praleisti šio objekto tiesiog negalima.