Pamirškite Eifelio bokštą – Paryžiuje yra daug daugiau ką veikti

Paminėjus žodį „Paryžius“ turbūt kiekvieno galvoje iškyla Eifelio bokšto siluetas. Romantiškiausias pasaulio miestas, kasmet pritraukiantis šimtus tūkstančių turistų iš visų pasaulio kampelių, o pigūs skrydžiai į Paryžių graibstomi iš paskutiniųjų. Ir, visgi, Paryžius yra daugiau nei tik Eifelio bokštas ar Disneilendas. Ką pamatyti čia yra gerokai daugiau nei atrodo.

Nešvaistykite laiko eilėse – pažinkite Paryžių kitaip

Jei netyčia užsukote į Avia.lt pigių skrydžių internetinę svetainę ir pataikėte būtent tuo metu, kai bilietai į Prancūziją nekainavo nė 20 eurų – sveikiname. Tačiau jei jau susidarėte būsimų atostogų planą ir lankytinų objektų sąrašą, norime Jus šiek tiek pristabdyti. Savaime aišku, kad sąrašo viršūnėje puikuojasi Eifelio bokštas. Visgi, turėtume Jus įspėti, kad be to, jog užkilimas į bokštą yra brangiai atsieinantis, lygiai taip pat daug laiko ir energijos atims laukimo eilės. Norint užkilti į bokštą lauksite mažiausiai 3 valandas, net atėjus iš ankstyvo ryto, kai vartai dar nėra atverti.

Pigūs skrydžiai į Paryžių nėra verti tokio laiko švaistymo. Todėl nusprendėme pateikti Jums daug vertingesnį lankytinų objektų sąrašą. Verta pabrėžti, kad visos paminėtos vietos yra visiškai nemokamos.

  • Paryžiaus katedra (Notre-Dame de Paris)

Dar kitaip ši pastatas žinomas kaip Paryžiaus Dievo motinos katedra. Architektūros mylėtojus šis statinys pavergs turbūt iškart. Tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

  • Modernaus meno muziejus

Avia.lt internetinėje pigių skrydžių svetainėje lengva rasti nebrangių bilietų į Paryžių. Tačiau jei norite pažinti tikrąją prancūzų kultūrą, nusileisti oro uoste neužteks ir apsilankyti Marso laukuose prie Eifelio neužteks. Modernaus meno muziejuje ekspozicija vyksta nuolat, o čia slepiasi visa Prancūzijos istorija.

  • Versalio rūmai

Prabangūs pastatai, milžiniškos terasos, pasakiški sodai, žymiosios veidrodžių salės ir dar daug amą atimančių grožybių, kurias galima pamatyti nemokamai. Pigūs skrydžiai į Paryžių dar negarantuoja pigių atostogų, tačiau nemokami lankytini objektai – galbūt.

  • San Marteno kanalas

Bene populiariausia vieta piknikams ir jaukiems pokalbiams, užkandžiaujant prancūzišku batonu su pelėsiniu sūriu bei gurkšnojant vyną, kuris ir šiaip Paryžiuje dažnai nesiekia net sulčių kainos.

  • Pere-Lachaise kapinės

Kad ir kaip keistai beskambėtų, tačiau į lankytinų objektų sąrašą siūlome įtraukti ir šias kapines. Čia ilsisi tokie rašytojai kaip Oskaras Vaildas, Prustas bei Balzakas.

Paryžiuje verta pasivaikščioti ne tik gatvėmis, bet ir stogais, ryte įkvėpti ką tik iš orkaitės ištrauktų kruasanų kvapo, o namo parsivežti dėžutę prancūziškų saldumynų ir galybę neišdildomų įspūdžių.