Kelionės lėktuvu

Kelionės lektuvu

Jau tapo įprasta, kad lietuviai renkasi tas pačias šalis atostogoms: Turkija, Egiptas, Kroatija. Nusprendėme pasidomėti dalykais, kuriuos verta žinoti prieš išvykstant atostogauti į Turkiją. Ši informacija pravers tiems keliautojams, kuriems atostogos nėra gulėjimas pleže ir nieko neveikimas, šią informaciją skiriame tiems, kurie domisi šalies, įkurią vyksta tradicijomis, istorija ir visomis įdomybėmis, kurias galima pamatyti ir patirti. Įsitikinkite, kodėl kelionės į Turkiją yra tokios populiarios.

Savo architektūra Turkija yra viena turtingiausių šalių, ją galima pavadinti didžiausia šalimi – muziejumi po atviru dangumi visame pasaulyje. Tarp Turkijos rytų ir vakarų visada buvo nematomas skirtumų tiltas, kuris skyrė skirtingas kultūras. Nuo pirmosios gyvenvietės iki istoriškai garsios Trojos, nuo Anatolijos graikų iki didžiausių pasaulyje Romos, Bizantijos ir Otomano imperijų, čia gimė daugelis kultūrų. Šiandienis keliautojas gali pažinti visų šių kultūrų savybes.

Yra keletas vietų, kurias galima pavadinti Turkijos skiriamaisiais ženklais. Jei nuvykote į Turkiją, bet nebuvote nei vienoje iš jų, galima sakyti, kad nebuvote Turkijoje visai. Kelionės į Turkiją tikslas – aplankyti kuo daugiau autentiškų, senovinių vietų.

Efesas– tai geriausiai renovuotas klasikinis Viduržemio jūros gyventojų miestas, geriausia vieta pasaulyje, kurioje būnant pajuntama tikra Romos laikų dvasia. Šis miestas priklausė senovės graikams, o vėliau tapo pagrindiniu Romos miestu. Romos laikais šis miestas turėjo 250 000 gyventojų ir buvo vienas didžiausių miestų bei svarbiausių uostų Viduržemio jūros šalyse. Didingą vietovės istoriją dabar primena tik likę griuvėsiai. Labiausiai lankomos miesto vietos yra:

 • Amfiteatras, kuriame kadaise tilpdavo 25 000  žmonių. Jame ir dabar yra rengiami koncertai ir įvairūs pasirodymai.
 • Artemidės šventykla – vienas septynių senųjų pasaulio stebuklų. Šią šventyklą mėnulio deivei ir gyvūnų globėjai Artemidei pastatė senovės graikai.
 • Celso biblioteka – įspūdingas statinys, kuris žiūrint iš apačios atrodo daug didesnis nei iš tikrųjų yra. Deja, biblioteka buvo sugriauta gotų ir žemės drebėjimo, todėl išlikęs tik fasadas su įėjimu.
 • Heraklio vartai. Šie vartai vaizduoja garsųjį Antikos pusdievį Heraklį.
 • Hadriano šventykla. Išlikęs fasadas puikiai atvaizduoja tų laikų puošybos elementus.
 • Kuretų gatvė. Į ją veda Heraklio vartai. Šioje gatvėje išlikusios kolonos ir namų fasadai, o po grindiniu matomos tuometinės vandentiekio ir nuotakų sistemų liekanos.

Fetija. Tai labai senas miestas pietvakarinėje Turkijos dalyje. Miestas buvo pavadintas vieno Turkijos piloto garbei, kuris 1934 m. paaukojo savo gyvybę už šalies nepriklausomybę. Garsiausias miesto lankytinas objektas yra uolinis nekropolis. Fetijoje pamatysite daugybę sarkofagų, kadangi senieji gyventojai mirusiųjų nelaidodavo žemėje. Jie uolose įrengindavo kapavietes, kurios buvo panašios į lizdus ir remiantis jų religija, turėjo padėti dvasioms, panašioms į paukščius nunešti mirusiojo sielą į šviesą. Jei jau esate Fetijoje, turite išbandyti tai:

 • Sklandymas. Net šešios kelionių agentūros siūlo pramogą – sklandymą nuo 1975 m aukščio kalno Babadago.
 • Nardymo turai. Juos organizuoja įvairūs nardymo mokymo centrai ir klubai.
 • Plaukiojimas kanojomis. Galite mėgautis nuostabiais Fetijos peizažais plaukdami kanoja.
 • Safari trekas. Neįkainojama patirtis 504 km ilgio Likijos keliu, kuris pastaruoju metu tapo ypač mėgstamas turistų. Kelionės maršrutas prasideda Fetijoje, kertant senasias gyvenvietes, kalnų kaimelius, kol pasiekama Antalija. Turai džipais ir keturračiais per griuvėsius ir nuostabius gamtos kampelius paliks tik geriausius įspūdžius.
 • Kelionės valtimis. Leisitės į nuotykius trasomis, kurios pasižymi didingais kraštovaizdžiais ir vaizdingimis įlankomis . aplankysite pačias gražiausiais vietas Turkijoje.

Čia tik keletas vietovių, kurios taip masiškai traukia žmones iš viso pasaulio. Kelionės į Turkiją tikrai vertos dėmesio!