Ruošiatės į kelionę? Nepamirškite advokato

Prieš kelionę tenka pasirūpinti daugybe reikalų – nuo lagamino turinio iki asmens dokumentų. Tačiau atostogų ar verslo kelionės komfortą gali sutrikdyti ne tik daiktų stoka. Kai kurie dalykai priklauso nuo išorinių aplinkybių – pavyzdžiui, atidėtas traukinio, autobuso ar lėktuvo reisas. Tokiais atvejais tenka skubiai ieškoti advokatų kontoros Kaune ar kitame mieste. Pateikiame dažniausius atvejus, kai keliautojams prireikia teisininko.

Kelionės lėktuvu

Kaip teigia advokatų agentūros „Magnusson“ atstovai, keliaujant lėktuvu daugiausiai problemų gali kilti dėl nutrauktų skrydžio planų. Jei skrydžių kompanija apie tai įspėja likus mažiau nei 14 dienų iki kelionės, keliautojus priklauso kompensacija.

Jos dydį nulemia kelionės oru atstumas – pavyzdžiui, jei jis mažesnis nei 1 500 km, skrydžių bendrovė turi keleiviui sumokėti 250 eurų. Teisininkų paslaugų taip pat gali prireikti tuomet, jei skrydis tiesiog atidedamas vėlesniam laikui. Tai taip pat gali kelti nepatogumų – pavyzdžiui, dėl to nespėjama į susitikimus, ekskursijas.

Dar viena galimų problemų keliaujant oru sritis – bagažas. Dažnai pasitaiko, kad bagažas pristatomas tik kitu lėktuvo skrydžiu. Tačiau daiktai gali būti ir apgadinti, nebetinkami naudoti. Advokatų kontoros Kaune gali prireikti ir tuo atveju, jei bagažas tiesiog pradingsta.

Kelionės traukiniu

Kelionės traukiniu taip pat gali būti atidėtos ar nutrauktos. Pasak „Magnusson“ teisininkų, kelionė gali būti nutraukta ir sėkmingai įvykus jos daliai. Pavyzdžiui, jei jums reikia nuvažiuoti iš Vilniaus į Klaipėdą, ties Kaunu traukinys gali sugesti. Paprastai kompensacija priklauso tuo atveju, jei traukinys vėluoja mažiausiai valandą.

Kompensacijos dydis priklauso nuo kelionės bilieto kainos. Minimali kompensacija siekia 25 %. Tačiau suma gali siekti ir pusę bilieto kainos. Svarbu tai, kad jei traukinys vėluoja daugiau nei 60 minučių, bendrovė privalo pasiūlyti karštų gėrimų, maisto. Jei traukinio reisas atidedamas kitai dienai ar ilgiau, kompanija turi pasirūpinti nakvynės vieta. Jei kelionė sustabdoma nepasiekus tikslo, bendrovė turi pasirūpinti keliautojų transportavimu iki kitos stoties.

Kelionės autobusu

Dėl problemų, kylančių keliaujant autobusais, advokatų kontoros Kaune ieškoma itin dažnai. Tai – vienas populiariausių, pigiausių keliavimo būdų. Daug rūpesčių taip pat kyla susiruošus į turistinę kelionę ir nelaiku sužinojus, kad autobuso reisas atidėtas ar nutrauktas neterminuotai.

Kompensacija priklauso ne tik aukščiau paminėtu atveju. Bendrovė turi atlyginti žalą, jei sugadinamas ar prarandamas bagažas, dėl jos kaltės patiriami sužalojimai. Taip pat nutraukus ar pavėlinus reisą pasirūpinama maitinimu, nakvyne. Jei parduodama daugiau bilietų nei yra sėdimų vietų arba vėluoja išvykti ilgiau nei 1 val. 20 min., keliautojui turi būti pasiūlyta važiuoti kitu maršrutu.

Keliaujant gali kilti įvairių nesklandumų. Tai – natūrali rizika, kurios išvengti vargiai įmanoma. Norint patirti kuo mažiau rūpesčių, vertėtų paieškoti tinkamos advokatų kontoros iš anksto. Kelionių sritį puikiai išmanantys teisininkai, pavyzdžiui, „Magnusson“, išspręs visas problemas greitai ir sėkmingai.