Siuntiniui netelpant į lėktuvą, išeitis – vežėjai

Ant pirštų galima skaičiuoti žmones, kurių Lietuvoje dar nepalietė emigracija. Iš mūsų šalies kiekvieną valandą vidutiniškai išvyksta po 5 žmones. Kuo toliau tuo labiau tai tampa ne šiaip problema, bet palaipsniniu tautos nykimo reiškiniu. Deja, tai sustabdyti nėra paprasta, juolab, kai net ir Seimo nariai negali sukurti pakankamai darbo vietų, kurios būtų apmokamos taip, kad žmogui pinigų užtektų ne tik pagrindiniams maisto produktams ir mokesčiams, bet ir kelionėms, rūbams, kultūrai. Kol kas apie tai svajoti reikėtų atsargiai, kita vertus, valstybėje kasmet stengiamasi kurti palankesnes sąlygas žmonėms tam, kad jie neišvyktų gyventi svetur. O kol svarbiausios valstybės galvos sprendžia, ko imtis, paprasti žmonės ir toliau ieško būdų, kaip susisiekti su emigracijoje gyvenančiais artimaisiais ir draugais. Juos gelbsti ne vien ilgi pokalbiai internetu per Skype ar kitas programas, bet ir siuntos į Angliją ar kitas šalis. Pastarieji ypač naudingi, kai norima išvykusiam giminaičiui ar bičiuliui perduoti didesnių matmenų daiktus.

Bagažui lėktuve taikomi griežti reikalavimai

Nors kartą lėktuvu skridę asmenys žino, kad tam tikros avia kompanijos nurodo tikslius bagažo matmenis, kurių nevalia viršyti. Lyginant dvi populiariausias Lietuvoje skrydžių bendroves „Wizzair“ ir „Ryanair“, bagažo prasme laimi antroji. Skrendant „Ryanair“ kompanijos lėktuvais į jo vidų bus galima nemokamai įsinešti 55x40x20 cm (10 kg) lagaminą, kai tuo tarpu į „Wizzair“ lėktuvus pateksite tik su nedidesniais negu 42x32x25 cm krepšiais. Akivaizdu, kad norint transportuoti didesnius daiktus, jums reikės pirkti papildomą registruotą bagažą, kuris nėra iš pigiųjų. Tik pagalvokite, ką reikia daryti žmogui, kurio violončelės kaip siuntos iš Anglijos niekas nepriima į lėktuvą? Tokiu atveju, keleivis gali rinktis du kelius: pirkti brangų papildomą bagažą arba kreiptis į vežėjus. Antrasis būdas paprastai būna kiek pigesnis ir saugesnis.

Dideles ir nestandartines siuntas gabenančios įmonės

Siuntinius iš Anglijos, Airijos, Norvegijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių, kur didžiausia Lietuvos emigrantų koncentracija, gabenantys vežėjai vis plečia savo paslaugų sąrašą. Šiandien ne viena įmonė, esant klientų poreikiui, gali transportuoti ne tik didesnius ar daugiau sveriančius siuntinius, bet ir automobilius, motorolerius, dviračius, baldus ir pan.. Kai kurie pagalvojo net ir apie augintinių ir gyvūnų pervežimą: mat prisirišus prie auginamo šuns ar katės, stresą patiria ne tik žmogus, bet ir pats gyvūnas. Taigi, susiradus atsakingą vežėją dabar galima gauti labai plataus spektro siuntinių siuntimo paslaugas. Tiesa, be šio privalumo reikėtų pabrėžti ir saugumo faktorių, o tai svarbu gabenant iš šalies į šalį trapius, brangiai kainavusius daiktus: šviestuvus, antikvarinius baldus, dviračius, o ypač automobilius ar motociklus. Niekam ne paslaptis, kad daug darbo turintis lėktuvų personalas skuba ir dažnai nesaugo keleivių bagažo: lagaminai iš bagažo skyriaus ant transporterio tiesiog mėtomi, lėktuve kraunami vienas ant kito, dažnai net jėga paspaudžiami. Visa tai gali pažeisti lagamino turinį ir nemaloniai nustebinti už bagažą ir taip daug pinigų papildomai sumokėjusį asmenį. Taigi, norint, kad taip neatsitiktų, verta savo siuntinius patikėti siuntimo kompanijoms. Vežėjai, nors ir dėdami į mikroautobusus daugybę krepšių ir dėžių, visuomet atsiklausia, ar viduje yra trapus daiktas, ar ant jo viršaus būtų galima uždėti kitą krovinį. Tausodami kitų pinigus, tokių kompanijų vairuotojai ar atstovai stengiasi, kad siuntos iš Anglijos ar kitų valstybių (arba į svečias šalis) gavėją pasiektų nesugadintos.

Taigi, tam tikrais atvejais, kai siuntiniai yra per dideli ar per daug rizikinga juos transportuoti lėktuvais, rekomenduojama kreiptis į vežėjus. Jų pagalba ir moderniomis transporto priemonėmis net ir patys didžiausi siuntiniai pasieks atitinkamą asmenį saugiai ir greitai.