Skirtingi kelionių būdai: kurį rinktis?

Nusprendus aplankyti kitą šalį kyla įvairiausių rūpesčių. Vis dėlto kaip vieną svarbiausių galima išskirti kelionės būdo pasirinkimą. Vieniems geriausia keliauti lėktuvu, kitiems – keltu. Tretiems tinkamiausia autobusų nuoma Vilniuje. Aptariame šiuos skirtingus būdus išsamiau.

Skrydžiai – nebijantiems iššūkių

Jei galutinis kelionės tikslas yra toli, daugelis pasirenka skrydžius lėktuvu. Jie – greiti, saugūs. Tačiau dauguma skundžiasi dėl ten esančios vietos stokos, diskomforto. Be to, tenka laukti milžiniškose eilėse, o atstumas iki oro uosto neretai būna irgi didelis. Dar vienas trūkumas – tai, kad negalima imti visų reikiamų daiktų – tenka riboti skysčių, maisto produktų kiekį, o papildomas bagažo vienetas gali kainuoti ne vieną dešimtį eurų. Tad jei tik esama galimybės, pasirenkami kiti, ne tokie brangūs ir nepatogūs keliavimo būdai.

Keltai – prabangos reikalas?

Kelionės keltais yra labai ribotos, nes taip galima keliauti tik vandeniu. Taigi, toks būdas tinka tik keliaujant į Švediją ar kurią kitą Baltijos jūros teritorijoje esančią šalį. Kelionės keltais taip pat yra gana brangios. Be to, jos, kitaip nei autobusų nuoma Vilniuje ar kitame mieste, labai išvargina tuos, kurie linkę sirgti vadinamąja jūros liga. Tad plaukimas keltu tinka tik drąsiems, netolimas pajūrio šalis pasirinkusiems keliautojams.

Autobusai – nepagrįstai apipinti stereotipais

Daugelis žmonių mano, kad kelionės autobusais yra nepatogios, lėtos ir labai varginančios. Tačiau iš tiesų viskas yra priešingai. Taip, nukeliauti iki, pavyzdžiui, Ispanijos jais tikrai užtrunka. Tačiau esama ir privalumų – pakeliui galima mėgautis vaizdais, išsilaipinti bet kuriame norimame mieste ar šalyje, susidaryti sau geriausiai tinkantį maršrutą.

Dar vienas stereotipas – tai, kad kelionės brangios, nepatogios ir nuobodžios. Tiesa ta, kad dauguma įmonių šiandien nuomoja modernius, itin saugius ir patogius autobusus. Dėl to autobusų nuoma Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste pasižymi visapusiu patogumu. Autobusuose įrengta vaizdo peržiūros, garso įranga, įdiegta mediateka, mikrofonai, prijungti šaldytuvai – viskas, ko reikia norint susiorganizuoti smagią, turiningą kelionę.

Ką rinktis?

Atsakyti į šį klausimą tikrai nėra lengva, nes vieno varianto, tinkančio visiems, nėra. Viskas priklauso nuo kelionės krypties, finansinės padėties ir komforto lūkesčių. Jei keliaujate toli, esate pasirengę išlaidoms, galima skristi ar net riedėti traukiniu. Jei taupote, norite paskirti daugiau santaupų įspūdžiams, neskubėti, mėgautis turininga kelione – tuomet geriausias pasirinkimas yra autobusai.