Stogo bagažinės – reikalingiausias sezono automobilių atributas

Vos birželiui praėjus ir prasidėjus liepai, didžioji dalis dirbančiųjų keliauja atostogų. Nes liepa – vienas tinkamiausių mėnesių atostogoms. Vieni kraunasi lagaminus ir mauna degintis į užsienį, kiti pakuoja palapines ir keliauja į miškus ir gamtos glėbį, treti – keliauja nieko neplanuodami. Tiek vienu, tiek kitu, tiek trečiu atveju bene labiausiai reikalingas automobilio priedas – stogo bagažinės. Šįkart pasakojame kuo ji gali pasitarnauti kiekvienoje kelionėje.

Skirtingi stogo bagažinių tipai

Jei Jūsų automobilis jau turi specialius stogo skersinius, kitaip dar vairuotojų vadinamus „ragus“, problemos kaip nebūta. Nes ir ant jų galite montuoti bet kokią laisvalaikio įrangą – nuo pripučiamos valties ir irklentės iki dviračių ir panašių sportinių aksesuarų. Tačiau jei ant Jūsų automobilio nėra specialių skersinių, vertėtų iškart akcentuoti – šie kiekvienam automobiliui yra skirtingi. Tek dydžio, tiek montavimo atvejais. Tad pirkti pigesnio užmatyto varianto – tikrai nerekomenduojame. Galiausiai ne tik šie bus netinkami, bet ir pinigai išleisti veltui.

Be specialių skersinių, taip pat gali būti uždaros stogo bagažinės arba specialūs, dviračiams skirti laikikliai, montuojami prie automobilio galo. Šie taip pat yra skirstomi pagal automobilio modelius, tipo, dydžius. Uždara bagažinė montuojama ant transporto priemonės stogo ypač patogi, jei norite apsaugoti transportuojamus daiktus nuo išorinių aplinkos veiksnių ir nenumatytų oro sąlygų. O kartais, kai vežama daugiau daiktų, papildomas dviračių laikiklis gale automobilio tampa puikiu sprendimu, sutaupančius daugiau vietos.

Kada ir kur ji reikalingiausia?

Daugeliui atrodo, kad stogo bagažinė nėra pats reikalingiausias kelionių atributas. Juk visiems daiktams yra skirta tradicinė automobilio bagažinė. Tačiau ką daryti, jei keliauja didesnė kompanija, o toji bagažinė jau yra pilnai užpildyta papildomais kelioniniais krepšiais, lagaminais ir įvairiausiais kitais atributais? Štai čia ir gelbsti tos stogo bagažinės. Funkcionalu, paprasta, o geriausia – papildoma erdvė Jūsų daiktams ir kelioninei atributikai sukrauti. Stogo bagažinių ir specialių laikiklių pagalba galite vežti:

• Dviračius. Net ir visus 4!
• Snieglentes, slides, irklentes.
• Irklus ir slidžių lazdas.
• Valtis, baidares.

Nepamirškite visų transportuojamų daiktų sutvirtinti specialiomis virvėmis ar gumomis, jei šie vežami ant stogo skersinių, o ne uždaroje bagažinėje. Pačią bagažinę taip pat siūlome šiek tiek sutvirtinti, kad ši laikytųsi stabiliai net keliaujant vingiuotais ir duobėtais keliais. Tegul vasaros išvykos būna smagios, nes su savimi galite turėsi viską, ko Jums reikia.