Tolima kelionė automobiliu – kaip jai paruošti transporto priemonę?

Kelionės – didis džiaugsmas, atveriantis neribotas galimybes pažinti svetimus kraštus, kultūras ir pamatyti pasaulio gamtos įvairovę. Vieni keliauja lėktuvais, kiti renkasi pigius ar nukainotus autobusų bilietus, treti – savo nuosavus automobilius. Šįkart pasakojame apie svarbiausius dalykus, ruošiantis keliauti automobiliu tolimus atstumus. Nuo to kaip paruošti automobilį iki kelionės kompanionų moralinio paruošimo. Taigi, pradedam.

Daugiausiai dėmesio – automobiliui

Kelionė automobiliu reikalauja labai atidaus pasiruošimo. Šiuo atveju, rekomenduojame pakankamai dėmesio skirti transporto priemonei. Visgi, važiuojant nepažįstamomis vietovėmis gali kilti sunkumų randant tinkamą degalinę, o jei pasibaigs automobiliui reikalinga autochemija, kaip pavyzdžiui, aušinimo skysčiai ar stiklų valikliai, įsigyti jų gali būti sudėtinga. Patarimus šįkart dalina „Autoaibė“ automobilio priežiūros ekspertai:

• Patikrinkite automobilio tepalus ir skysčius – nepraleiskite aušinimo skysčių, alyvos, stabdžių skysčio. Jei abejojate savimi ir nežinote, ar juos reikia keisti, geriausia prieš kelionę, tarsi kokia gydytojui, pasirodyti mechanikui, kuris pilnai ir profesionaliai įvertins Jūsų automobilio būklę. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo lengvesne širdimi galėsite išvykti į kelionę.

• Patikrinkite akumuliatorių. Automobilis turi lengvai užsivesti, neskleisti įtarimą keliančių garsų. Kuo užtikrintesni būsite dėl savo automobilio, tuo lengvesnė bus kelionė. Tiek vairuotojui, tiek šeimai.

• Pripūskite padangas. Kelionė laukia ilga – tikrai nesinori, kad ją sutrikdytų toks mažmožis, kaip nepilnai pripūstos padangos.

• Įsitikinkite, kad veikia visos lempos – nuo priekinių ir galinių žibintų, iki rūko ir signalinių lempų.

• Įsigykite vaizdo registratorių, kuris padės užregistruoti eismo įvykius ir apsaugos Jus nuo galimų teisinių nesklandumų.

Jei pastebėjote nors vieną neatitikimą, abejojate namuose turima automobilio autochemija, nuvykite į saloną, pasikonsultuokite ir įsigykite tinkamų priemonių. taip pat geriau papildyti ir turimas atsargas, kad prireikus, kažkur kitam pasaulio krašte nereikėtų ieškoti pagalbininkų.

Geriau nei keliaujant autobusu

Kelionės nuosavu automobiliu yra daug laisvesnės. Galima pasirinkti Jums patinkantį maršrutą, net jei šis ilgesnis, galbūt bus gražesnis. Taip pat galima sustoti pailsėti kada panorėjus, negalvojant, kad nespėsite nuvykti iš vieno taško į kitą per tam tikrą skirtą laiką.

Tiems, kurie mėgsta vairuoti, tolimos kelionės turėtų kaip tik dar labiau kelti entuziasmą. Juk viskas priklauso tik nuo Jūsų. Aišku, jei keliausite ne vienas, rekomenduojame morališkai paruošti šeimą. Ilgos kelionės vargina. Tačiau jos ne tokios varginančios kaip keliaujant autobusais. Ten reikia sėdėti grūstyje su dar didesne žmonių grupe, kurie lygiai taip pat skundžiasi, jaučiasi nepatogiai ir niekaip negali įsipatoginti.

Nors išlaidų bus daugiau, kainuos ne tik autochemija, bet ir papildomas pasiruošimas, kuras ir kantrybė, visgi, keliauti planuojant viską patiems yra daug maloniau. Būtinai pasiruoškite netikėtumams, o keliaujantiems kartu paimkite po pledą, pagalvėlę, įsigykite užkandžių. Svarbiausia – užveskite gerą nuotaiką ir papildykite kelionės grojaraštį. Tegul kelionė bus nenuobodi, kelianti džiaugsmą ir nuotaikinga.