UOSTAMIESTIS KLAIPĖDA: KĄ PRIVALAI PAMATYTI?

Jei galvojate, kad laikas geriau pažinti Lietuvą, tai Jūs esate visiškai teisūs. Svarstant, nuo kurio miesto pradėti pažintį, norėtume atkreipti dėmesį į žavų uostamiestį Klaipėdą. Šis Lietuvos miestas yra išskirtinis savo istorija, architektūra, nuostabia gamta ir unikalia jūros pakrante. Šį miestą lengvai galite pasiekti atvykstant mašina, traukiniu, taip pat autobusai į Klaipėdą kursuoja iš daugumos Lietuvos miestų. Taigi, nuo ko turėtumėte pradėti pažintį su Klaipėda? Štai Jums keli pasiūlymai.

 

Nerijos fortas

 

Šis istorinis statinys, kitaip dar vadinama Kopgalio tvirtove, buvo pradėtas statyti 1864 metais. Nerijos fortas buvo skirtas užtikrinti uosto prieigų gynybai. Dabar jame savo veiklą plėtoja Lietuvos jūrų muziejus, kuris pristato ekspozicijas skirtas Nerijos forto istorijai, jūreivystei Lietuvoje, jūrų gelmių radiniams.

 

Lietuvos delfinariumas

 

Šalia Lietuvos jūrų muziejaus yra įsikūręs Lietuvos delfinariumas. Čia vyksta linksmi delfinų, jūrų liūtų pasirodymai, taip pat vyksta edukaciniai užsiėmimai bei kalbama apie gamtos saugojimą bei mokoma tausoti aplinką, jūrą.

 

Danės upės krantinė

 

Tarpmiestiniai autobusai į Klaipėdą turbūt pravažiuos Danės krantinę, kuri yra miesto puošmena. Šalia Danės upės yra įsikūręs jaukus parkas. Palei Danės krantinę galima smagiai pasivaikščioti pėsčiųjų takais, prisėsti ant suolelio ir stebėti žvejus. Vaikščiojant palei Danės upės krantinę, nepamirškite aplankyti undinėlės skulptūros, kuri randasi netolu Biržos tilto.

 

Klaipėdos senamiestis

 

Nenustebkite, bet Klaipėda yra seniausias Lietuvos miestas, todėl ir jo senamiestis yra unikalus ir nepakartojamas. Klaipėdos senamiesčio architektūra yra stipriai įtakota Fachverko architektūros stiliaus. Šis architektūrinis stilius yra būdingas Vokietijos miestų statiniams, o Lietuvoje tokio stiliaus pastatai yra itin didelė retenybė.

 

Bene geriausia vieta grožėtis Klaipėdos senamiesčio architektūras yra Teatro aikštė, kurioje yra miesto simboliu tapusi „Anikės“ skulptūra – fontanas.

 

Šis miestas yra gražus visais metų laikas, o autobusai į Klaipėdą važiuoja dažnai, todėl paskubėkite ir aplankykite šį seniausią Lietuvos miestą.

 

Pateikėme tik Klaipėdos miesto lankytinų vietų sąrašo pradžią. Neabejotina, kad grįžę iš šio miesto lankytinų objektų sąrašą norėsite papildyti dar mažiausiai keliais objektais ir juo pasidalinsite su savo draugais.